Haber

Selvi Kılıçdaroğlu, “Beslenme Saati Projesi”ni tüm Türkiye’ye tanıtacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçedeki her çocuğun bir öğüne ücretsiz ulaşabilmesi için hayata geçirdiği “Beslenme Saati” uygulamasını yaygınlaştırmak amacıyla “Proje elçisi” oldu. sağlıklı gıda.

Selvi Kılıçdaroğlu, afetlerin yanı sıra ihtiyaç sahiplerine ve öğrencilere yemek dağıtılan Beylikdüzü Mutfağı’nı ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile birlikte “Beslenme Saati” adlı proje kapsamında yemek kutularının hazırlanmasından öğrencilere dağıtılmasına kadar tüm aşamaları inceledi.

Tesiste beslenme çantası da hazırlayan Selvi Kılıçdaroğlu, çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Selvi Kılıçdaroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Beslenme Saati Projesi’nin önemine dikkat çekerek, bu proje için elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, sokakta bazı çocukların yoksulluğunu gördüğünü belirterek,” gerçek bir hayat Bu formda yaşayanlar var” dedi.

Eşi Kemal Kılıçdaroğlu’nun projeyi Türkiye genelinde uygulayıp uygulaymayacağı sorulan Selvi Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Şu anda siyasi bir şeyler oldu. Onlara girmek istemiyorum. Ama umarım bizi istediğimiz daha güzel günlere götürecek bir şeyler görürüz. Tabii bu benim de temennim ama sanmıyorum. Bir parti etkinliği veya eşimin işi nedeniyle bu konuda.Yani böyle bir umudum var.Ben bu projenin aslında bir devlet politikası olması gerektiğini düşünen bir insanım.Belediyelerimizin elinden gelenin en iyisini yapması adettendir. Bunun bir devlet politikasına dönüşmesini istiyorum. Eşimle konuşurken ‘Cumhurbaşkanı seçilirseniz’ ifadesini hiç kullanmadım.”

Kılıçdaroğlu, “Eşinizin cumhurbaşkanı olmasını istemiyor musunuz?” sorusuna gülerek bu konuya asla girmeyeceğini ancak bu ülkenin daha güzel günler yaşamasını istediğini söyledi.

“Projede 1200 çocuğa ulaşıldı”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, proje için “proje elçisi” olarak Selvi Kılıçdaroğlu’nu seçtiklerini söyledi. Hangi partiden olursa olsun herkesin çocuk konusunda birlik olması gerektiğini vurgulayan Çalık, şunları kaydetti:

“İnşallah bu projeyi tüm Türkiye’ye yaygınlaştıracağız. Başlangıçta 675 çocukla başladık. Şu anda çocuk sayısı 1200’ün üzerinde. Cumhurbaşkanımız talimat verdi. Projenin tüm verilerini diğer belediyelerle paylaşıyoruz.” Şimdi Selvi Hanım ile projeyi paylaşıyoruz.Aldığımız eserlerden meyve, kuruyemiş, kapalı yemek, süt… Ancak simitten böreğe, sandviçten diğer tüm parçaları Beylikdüzü Mutfak’ta hazırlıyoruz. .. Tıpkı hayırsever iş insanlarımız gibi, Gıda Bankası aracılığıyla alıyoruz. Onun için hem belediyemizin imkanlarını kullanıyoruz hem de hayırseverlerimizin bağışlarını…”

Çocuklara dağıtılan beslenme çantalarında Beylikdüzü Belediyesi’ni çağrıştıran hiçbir şey kullanmadıklarını vurgulayan Çalık, çocuklar söz konusu olduğunda bu konuda hassasiyet gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu