Haber

Bir Sahte Doktor Vakası Daha: Para Karşılığı Reçete Yazıyormuş

Van’da beyin kanaması geçiren hastayı özel bir firmaya ait ambulansla İstanbul’a nakleden ‘sahte doktor’ Erzincan’da yakalandı.

Tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul’a nakledilmek istendi.

Edinilen bilgiye nazaran, beyin kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul’a nakledilmek istendi. Bunun üzerine İstanbul’da özel ambulans hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alınan hasta, Van’dan İstanbul’a nakledilmek üzere yola çıktı.

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası’nda Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü ile Narkotik Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü takımlarınca ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan ambulans denetim edildi.

Hastaya refakat eden ve kendini çocuk hekimi olarak tanıtan Osman Ç’ye doktor kimliği soruldu.

Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini ‘çocuk doktoru’ olarak tanıtan Osman Ç’ye ‘doktor kimliği’ soruldu. Üzerinde hekim kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç, kuşkulu ve huzursuz halleri üzerine ambulanstan indirildi.

Yapılan denetimlerde uydurma tabip olduğu anlaşılan ve hekim önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına alındı.

İstanbul’daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor olarak tanıttığı belirtildi.

Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç’nin İstanbul’daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor olarak tanıttığı belirtildi. Para karşılığı bazı hastalara reçete yazdığı ve sağlık kurullarında rapor alımlarına aracılık ettiği öne sürülen Osman Ç, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Ambulansın içindeki hasta ise kontrollerin ardından İstanbul’a gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu